Хмельницька веслувальниця здобула золоту медаль на чемпіонаті Європи в Данії

0
147

В перший день чемпіонату Європи з веслування на байдарках і каное з марафону, який проводиться з 28 по 31 липня 2022 року у місті Сількеборг (Данія), українські спортсмени завоювали 2 золоті медалі.

Відкрила рахунок медалям нашої збірної 17-річна вихованка Хмельницької дитячо-юнацької спортивної школи № 3 каноїстка  (тренери – Микола Кушта і Олексій Слівінський). Дебютантка таких змагань завоювала золоту медаль на дистанції 11,8 км з трьома великими колами і двома перебіжками, а також одним маленьким колом, яке завершувало гонку.

На першому колі Анастасія очолила трійку лідерів, які йшли щільною групою, але після першого кола відрив українки від Імоли Батки – представниці найсильнішою веслувальної нації в марафоні (49 золотих медалей за 17 Євро) – Угорщини, складав вже 12 секунд. Його вона здобула в завершальній фазі першого кола. Далі відрив тільки збільшувався: після 2-го кола – 24 сек, після 3-го – 36 сек. І на маленькому колі хмельничанка свого не втратила, фінішувавши через 1 год 09 хв 06,32 сек.

Відмінний початок чемпіонату  для збірної України і для Анастасії підтримала лідер команди – каноїстка Людмила Бабак з Енергодару Запорізької області, котра виграла  короткий марафон (3,4 км – 19 хв 27,45 сек) серед жінок і стала 6-разовою чемпіонкою Європи. Стільки ж у неї титулів чемпіонки світу. На цій дистанції, після успіху вранці на 11,8 км, знову стартувала Анастасія Дежицька і посіла 5 місце серед  жінок з результатом 21 хв 20,48 сек.

За інформацією першого заступника відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора Флентіна.

Хмельницьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України