У Запоріжжі відбулися обласні спортивні ігри «Козацька наснага» серед учнів професійних (професійно-технічних) навчальних закладів. Традиційно захід проводять в квітні, втім цього року через карантин його довелося перенести на червень. Участь у спортивно-патріотичному закладі взяли команд 11 закладів освіти Запорізької області:
- ДНЗ «Запорізький професійний ліцей автотранспорту»
- ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту»
- ДНЗ «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»
- ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»»
- ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей»
- ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»
- ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»
- ДНЗ «Запорізький будівельний центр професійно-технічної освіти»
- ДНЗ «Пологівський професійний ліцей»
- ДНЗ «Чубарівський професійний аграрний ліцей»
- ДНЗ «Запорізький професійний торгово-кулінарний ліцей»
-Ми проводимо другий етап обласних змагань «Козацька наснага» – перший проходив в училищах, а третій, всеукраїнський, буде в жовтні. Тут представлено одинадцять команд по вісім учасників в кожній. Нажаль, через те що проводимо змагання вже на початку літа, не всі училища могли зібрати команди. Особливо це стосується громад, хоча зазвичай сільські хлопці створювали класну конкуренцію місцевим, – розповів головний спеціаліст Запорізького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОНУ Едуард Мотора.
Головна мета «Козацької наснаги» не лише спортивний розвиток молоді, а й виховання поваги до народних звичаїв, традицій, патріотичних почуттів, всі конкурси проходять з національним колоритом. Традиційно у програмі вісім видів: втеча полоненого з неволі, підтягування на поперечині, поштовх двох гирь, перетягування канату, підйом козака, боротьба на пасках, метання довбні, естафета. Переможця визначають за кількістю очок, набраних у кожному конкурсі.
– Через карантин ми майже не готувалися, тільки в останній день булo одне тренування, тому ми не в кращій формі. Проте, естафету пробігли нормально, здається, стали третіми або четвертими. Канат поки без поразок. Всіх перетягнули. Все поки йде добре, – ділиться враженнями представник команди вищого професійного училища «Моторобудівник» Леон Черногоцкій.
У підсумку моторобудівникам все ж не вдалося вибороти перемогу. Перше місце посів Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту, друге – Запорізьке вище професійне училище ” Моторобудівник”, третій – Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту.
Запорізьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України