Українська федерація учнівського спорту підбила підсумки 2020 року

0
92

Дорога освітянська спільнота!

Минулий рік був непростим. Він став роком випробувань для всього світового спорту. Ми змушені були скоротити кількість проведених спортивно-масових заходів, обмежити навчально-тренувальний процес, наші учні втратили можливість виступати на міжнародних змаганнях. Безпека і турбота про власне здоров’я вийшли на перший план. Але разом з тим ми винесли багато чого позитивного для себе. Ми стали більше уваги приділяти своєму здоров’ю, що дало певний поштовх у розвитку масового спорту, ми почали більше цінувати своїх рідних і друзів і те, що вони роблять для нас, зрештою, ми почали частіше об’єднувати свої сили і знання для вирішення глобальних завдань.

Наприкінці року хочу подякувати вам за всі здобутки, якими я надзвичайно пишаюсь. Не буду говорити про всі досягнення Української федерації учнівського спорту, зупинюсь лише на основних.

Головною подією цього року став Закон «Про внесення змін до Закону України “Про фізичну культуру і спорт” щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту» від 2 червня, який юридично закріпив статус УФУС і відкрив додаткові можливості для наших учнів, адже «Українська федерація учнівського спорту може отримувати підтримку, у тому числі фінансову, від органів державної влади, закладів освіти, установ, підприємств, організацій державної та комунальної форми власності відповідно до закону на організацію і проведення спортивних заходів, включених до державних програм з розвитку фізичної культури і спорту». Це, безумовно, велике досягнення, якому передувала потужна щоденна робота.

Щодо фізкуьтурно-оздоровчих і спортивних заходів, то через пандемію  COVID-19, нам довелося внести суттєві зміни в календарний план і відмінити ряд цікавих заходів і змагань, зокрема ISF World School Beach Games і ISF World Cool Games.

На щастя ми дуже потужно провели у лютому в Києві фінал з естафет «Cool Games», в якому взяли участь 550 учнів з усіх областей України і м. Київ. У відбіркових етапах на місцях взяло участь, не повірите, 100 000 учнів, що стало справжнім рекордом. Особливістю «Cool Games» є те, що вони не потребують спеціальної підготовки учасників і є новим форматом проведення уроків фізичної культури, аби зробити їх яскравими та привабливими для молоді.

Далі всі наші події перейшли повністю в онлайн площину. Тут, звичайно, не можу не торкнутись кіберспорту, який такими шаленими темпами набирає обертів. Минулого року саме Україна стала хедлайнером у проведенні ISF E-Sport Games – кіберспортивних змагань у поєднанні з руховою активністю. Цього року саме ми вперше проведи онлайн ISF E-Sport Games. Це стало можливим завдяки підтримці Української Професійної Кіберспортивної Асоціації, з якою УФУС підписав меморандум про співпрацю в серпні цього року.

Спільно з нашими надійними партнерами Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України, Спортивною студентською спортивною спілкою провели два потужних флеш-моби «Рухаємось разом»,  «Twist Jumps», до яких залучились учні з усіх куточків країни. Під кінець грудня спільно з компанією Run Ukraine започаткували SportCraft Games Online – спортивну онлайн-гру, яка складається з серії спортивних активностей. Участь у ній взяли 500 учнів і студентів, віком від 6 до 21 року.

У цей святковий день хочу побажати всім нам не втрачати надію і той оптимізм, з яким ми працювали, незважаючи на всі негаразди, протягом року. Хочу побажати вам і вашим родинам здоров’я, взаєморозуміння та звичайного людського щастя!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Роман Греба,

президент Української федерації учнівського спорту

 

 

 

 

Коментарі

коментарі