Українська федерація учнівського спорту підбила підсумки роботи за два роки і визначила пріоритетні напрями розвитку

0
710

Українська федерація учнівського спорту спільно із Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та федераціями з видів спорту, за сприяння місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та закладів освіти, забезпечує розвиток учнівського спорту, збільшення кількості учнів, залучених до занять руховою активністю та спортом, представлення учнівської молоді України на міжнародній арені, розвиток міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури і спорту. Сьогодні у стінах Національного університету фізичного виховання і спорту України УФУС підбивала підсумки роботи за 2019-2020 роки. Також під час Конференції обговорили плани на найближче майбутнє та особливу увагу приділили роботі з регіональними відділеннями організації.

Оcтанні роки стали справжнім випробуванням для спортивної спільноти і учнівський спорт не став винятком. 2019 був надзвичайно плідним, адже протягом року проведено 69 різноманітних заходів. Зазначимо, що учні брали участь як у всеукраїнських змаганнях, так і виступали і радували нас на міжнародній арені.

– Ми завжди намагаємося урізноманітнити рухове життя українських школярів, тому й працюємо одразу у двох основних напрямах: спортивно-масовому – для тих, хто хоче бути здоровим та фізично активним, та, власне, спортивному – який передбачає, що дитина хоче присвятити своє життя професійному спорту. Це наші майбутні чемпіони. Але в обох напрямах головною метою було, є і буде – здоров’я нашого молодого покоління, – зазначив президент УФУС Роман Греба.

Зокрема, в 2019 було проведено ІІ Всеукраїнські ігри з «Cool Games». У відбіркових змаганнях, які були проведені в усіх регіонах України, взяло участь понад 100 тисяч учасників.

Серед інших спортивно-масових заходів відзначимо:

– Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів  «CHALLENGE FEST», метою якого є практичне ознайомлення учнів та  вчителів фізкультури з сучасними та цікавими видами рухової активності, за  участю понад 350 000 учасників, який одночасною проходив по всій  території України.

– перший міжнародний спортивно-масовий захід серед учнів «ISF  WORLD COOL GAMES» за участю 8 команд, 64 учасників із 7 країн світу. Цікаво, що програма заходу складалася, як зі змагальної так і  культурної частин;

– перший міжнародний спортивно-масовий захід серед учнів «ISF E- SPORT» (метою заходу є поєднання кіберспорту з руховою активністю) за  участю 10 команд, 55 учасників із 7 країн світу.

Учні також брали участь у Всеукраїнських спортивно-масовмх бігових заходах «Kyiv Half Marathon», «Dnipro Half Marathon», «Lviv Half Marathon», «Odesa Half Marathon», «Kyiv Marathon», «Zaporizhzhia Half Marathon» за участю понад 4 000 учасників.

Наші учні-переможці змагань взяли участь у Всесвітньому спортивно-масовому заході серед учениць «SHE RUNS – Active Girls`Lead» у Парижі (Франція), а також Всесвітніх учнівських іграх «EDUCATIONAL GAMES» в Афінах (Греція).

Серед спортивних змагань 2019 року можна відзначити:

– першу зимову Гімназіаду України з 2 видів спорту (біатлон, лижні  гонки) за участю у фіналі 229 учасників із 10 областей та міста Києва;

– перші Всеукраїнські ігри з єдиноборств «COMBAT GAMES» з 5 видів спорту (дзюдо, карате, тхеквондо ВТФ, боротьба вільна та греко-римська) за  участю 7200 учасників (фіналі 500 учнів) із 21 області та міста Києва;

– перші Всеукраїнські пляжні ігри «BEACH GAMES» з 3 видів спорту  (пляжна боротьба, пляжний футбол, волейбол пляжний) за участю у фіналі  250 учасників із 16 областей;

– чемпіонат України з волейболу «Шкільна волейбольна ліга України» за  участю 528 учасників (у фіналі 192 учня) із 24 областей та міста Києва;

– Всеукраїнські змагання з футзалу серед юнаків «Шкільна футзальна ліга  України» за участю у фіналі 80 учасників із 24 областей та міста Києва;

– чемпіонат України з гандболу «Шкільна гандбольна ліга України» за  участю 364 учасників (у фіналі 64 учня) із 8 областей та міста Києва;

– чемпіонат України з баскетболу 3х3 «Шкільна баскетбольна ліга  України 3х3» за участю 486 учасників із 24 областей та міста Києва;

– 32 чемпіонати та Кубки України із 25 видів спорту (баскетбол,  баскетбол 3х3, бокс, боротьба вільна, боротьба греко-римська, веслування  академічне, волейбол, гандбол, гімнастика художня, дзюдо, карате, легка  атлетика, плавання, регбі, спортивна аеробіка, скелелазіння, спортивні танці,  стрільба з лука, теніс, триатлон, тхеквондо ВТФ, ушу, футбол, футзал, шахи)  за участю 9 000 учасників із 24 областей та міста Києва.

Також УФУС було забезпечено участь у таких міжнародних спортивних змаганнях:

– ІІ Всесвітні ігри з єдиноборств «ISF WORLD COMBAT GAMES» у Будапешті (Угорщина) з 5 видів спорту (дзюдо, карате, тхеквондо ВТФ,  боротьба вільна та греко-римська).

– 7 чемпіонатів світу з 7 видів спорту (волейбол, волейбол пляжний, легка  атлетика, спортивне орієнтування, скелелазіння, триатлон, шахи).

А ось 2020 рік був не таким рясним на спортивні події, але вони багато у чому задали нові тренди у спортивному житті не лише нашої країни, а й світу.

У період дії карантину з 12 березня по 31 грудня 2020 року частина запланованих всеукраїнських фізкультурно оздоровчих та спортивних заходів серед учнів не проводились. Тим не менш нам вдалося відзначитися кількома гучними подіями у світі спорту. Так, у 2020  році проведено 14 заходів серед учнів з залученням понад 120 тис. учасників.

Так, проведено фізкультурно-оздоровчі заходи:

– Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед учнів «CoolGames» за участю понад у відбірковому етапі 100 000 учнів та 750  вчителів фізкультури а у фіналі 75 команд, 550 учасників та 75 вчителів з 24  областей та міста Києва;

– Всеукраїнський спортивний онлайн флешмоб «Рухаємось разом» з виконання вправи «Jumping Jacks», за участю  понад 500 учнів (47 закладів загальної середньої освіти) із 24 областей та  міста Києва;

– Всеукраїнський спортивно-масовий захід (спортивний онлайн-флешмоб  з виконання вправи «Twist Jumps») за участю понад 18 000 учнів (555 закладів загальної середньої освіти) із 20 областей та міста Києва;

– Всеукраїнський спортивно-масовий захід «Esports Games» за участю  1 163 учнів із 22 областей та Києва;

– спільно з ГО «Бігова Україна» Всеукраїнський спортивно-масовий захід серед учнів «Sport Craft Games» (спортивний онлайн-челендж з виконання серії рухових активностей)  за участю 490 учнів (208 закладів загальної середньої освіти) із 24 областей  та міста Києва.

 У 2020 році проведено міжнародні фізкультурно-оздоровчі заходи в Україні:

– Всесвітній спортивно-масовий захід серед учнів «ISF E-sports Games» за  участю 6 країн.

Проведено спортивні заходи:

– ІІ зимову Гімназіаду України з біатлону за участю 33 учнів із 22 закладів  загальної середньої освіти та 5 регіонів України;

– 5 чемпіонатів, Кубків України серед учнів з 4 видів спорту (лижні гонки,  боротьба пляжна, спортивна аеробіка, ушу) за участю 1 367 учасників із 24  областей та міста Києва.

 Забезпечено участь у міжнародних спортивних заходах:

– чемпіонат світу з тхеквондо (ВТФ) серед учнів «ISF World Schools Taekwondo Poomsae Virtual Championship»;

– чемпіонат світу з шахів серед учнів «ISF World Schools Championship Online Chess».

Відзначимо і нашу «дистанційну» роботу, до якої були залучені усі учасники розвитку учнівського спорту. Це стосується роботи, як представників відділів та департаментів, так і учителів фізкультури та тренерів.

– Я пишаюся тим, як наші вчителі фізкультури оперативно підлашутвалися під умови карантину, спричиненим пандемією COVID. Багато хто не вірив, що викладачам фізичного виховання вдасться не лише підтримувати фізичну форму учнів у форматі «он-лайн», а й зробити уроки настільки цікавими та драйвовими, що діти самі захочуть займатися руховою активністю й поза ними, – відзначив заступник Міністра освіти та науки України Артур Селецький.

У 2021 році УФУС у співпраці з Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України, а також із Міністерством освіти і науки вже встигло провести кілька яскравих подій, зокрема ІІІ Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід серед учнів «Cool Games», в якому взяло участь 100 000 учнів, ІІІ зимову та літню Гімназіади України, шкільні ліги, чемпіонати та Кубки України, всеукраїнські змагання серед учнів.

У планах до кінця року проведення Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів «Challenge Fest», Всеукраїнські ігри серед учнів «E-Sport Games», ІІ Всеукраїнські пляжні ігри серед учнів «Beach Games».

Окремо відзначимо І Всеукраїнський спортивно-масовий захід «Рух – це здорово, який було приурочено святкуванню Міжнародного дня захисту дітей.  До програми були включені: айкідо, акробатика, акробатична йога, баскетбол, боулінг, волейбол, гімнастика, єдиноборства, катання на роликах, козацькі забави (показове шоу), конкурс «малюнок», кросфіт, лего, практичні запуски автомоделей та авіакартових моделей, середньовічні історичні поєдинки, скандинавська ходьба, стрільба з лука, стронгмен шоу, тайбо, турнір бейблейд, фітнес, хокей на траві, черлідинг, шахи тощо.

УФУС планує забезпечити участь українським командам у таких міжнародних спортивних заходах Всесвітніх учнівських спортивних іграх «ISF U15 World School Sport Games» (Республіка Сербія, м. Белград). А також проведення міжнародних спортивних заходів в Україні: Всесвітніх ігор серед учнів «ISF E-Sport Games» (м. Київ) та Міжнародного турніру з футболу серед учнів (м. Хуст, Закарпатська  область).

Разом із тим розглядається можливість підготовки до проведення наступного року Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед учнів «Cool Race». Це змагання з подолання смуги перешкод, для яких не потрібна буде спеціальна фізична підготовка, тож участь у ньому зможуть взяти усі охочі, а також Всеукраїнських ігор з єдиноборств серед учнів «Combat Games».

– Так, УФУС спільно з Комітетом має чимало планів. Особлива увага приділятиметься тим спортивним заходам, які вже стали успішними і їх визнала світова спільнота, також нашій учнівській молоді буде запропоновано кілька цікавих спортивних івентів, які охоплять ще більшу аудиторію, – підсумував голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко.

Прес-служба УФУС

Коментарі

коментарі