Чемпіонати світу з кіберспорту, World Cool Games, 52 медалі на World School Combat Games – чим запам’ятається нам цей рік

0
986

Для Української федерації учнівського спорту 2019 рік був щедрим на визначні спортивні події та спортивно-масові заходи для школярів. Наші учні й учениці вражали, надихали і дарували цілий спектр емоцій своїми виступами, як на внутрішніх змаганнях, так і на міжнародній арені. Українська сторона провела перші ISF World Cool Games та ISF World Esports School Championship. Також було започатковано кілька крутих ініціатив, зокрема, «Сhallenge Fest». Одним словом, приводів для гордості у нас було більш, ніж достатньо. І наприкінці року давайте пригадаємо хоча б основні з них.

28 лютого пройшов фінал перших Всеукраїнських ігор з єдиноборств серед школярів «Combat Games». Ці змагання стали підсумком кількамісячного марафону відбіркових обласних етапів, в яких взяло участь близько 7200 школярів з усіх куточків України. До програми змагань увійшли 5 видів спорту: вільна й греко-римська боротьба, дзюдо, тхеквондо та карате. Фінал відбувся на килимах столичного Палацу спорту. Ігри проходили в надзвичайній атмосфері, адже переможці Всеукраїнського фіналу формували національну збірну, яка вже за кілька місяців повинна була захищати честь країни на Всесвітніх іграх з єдиноборств серед школярів / ISF World School Combat Games, що відбулися у Будапешті (Угорщина).

На початку березня наша увага була прикута до школярок із Вінницької облісті, які посіли друге місце на Всеукраїнських шкільних стартах Сool Games у грудні 2018 року. Їм належало представляти синьо-жовтий прапор на історичних змаганнях «SHE RUNS» у Парижі. Програма запроваджена за підтримки Європейського Союзу та під егідою Міжнародної федерації шкільного спорту і була присвячена Міжнародному жіночому дню. Учасниці, а їх було близько 3500 з різних країн світу, взяли участь у неконкурентній дружній гонці (3 кілометри) у центрі Парижа, освітніх лекціях з гендерної рівності тощо.

Тим часом, з 4 по 18 березня вирували пристрасті на засніжених доріжках українського Тисовця в рамках зимової Гімназіади України з лижних гонок. Участь у ній взяли майже 100 учнів, які представляли збірні команди Львівської, Тернопільської, Сумської, Чернігівської, Київської, Харківської областей та м. Києва. Школярі змагалися у двох видах спорту: біатлоні та лижних гонках. До програми змагань увійшли мас-старти на дистанції 7,5 км (дівчата) та 10 км (хлопці). Також визначили кращих у спринті на дистанції 6 км (юнаки, зброя на рубежі) та 5 км (дівчата, зброя на рубежі).

У кінці березня – на початку квітня рівненські школярі, переможці перших Всеукраїнських Cool Games, взяли участь у Всесвітніх учнівських іграх / World Educational Games у Греції. Цей освітньо-спортивний форум покликаний продемонструвати всю красу історії олімпійського спорту, прищепити олімпійські цінності.

6 квітня сталася ще одна історична подія – вперше учасниками традиційного Nova Poshta Kyiv Halfmarathon стали школярі, які змагалися у окремих вікових категоріях. Учасники 11-12 років змагалися у забігу на 1500 м, 9-10 років – бігли 800 м, а наймолодші 7-8 років – 400 метрів. Це стало можливим завдяки співпраці з компанією ГО «Бігова лінія».

У травні наші школярі стали учасниками першого чемпіонату світу зі склелазіння, який  проходив у Французькому Обені. Виступ українців перевершив усі сподівання! У змаганнях на швидкість Ярослав Ткач завоював 1 місце, Оксана Будова – 2 місце, Богдан Булах, Софія Терентьєва – 3 місця. У комбінації: Ярослав Ткач – 1 місце, Оксана Будова – 2 місце, Богдан Булах – 3 місце. В командному ж заліку Україна посіла 2 місце.

Цього ж місяця у Спліті (Хорватіі) проходив чемпіонат світу серед школярів з легкої атлетики – 23rd ISF World Schools Championship in athletics. Українські легкоатлети завоювали дві бронзові нагороди: Віталій Опанасенко у метанні диска (54 м 89 см), Олександр Айко у потрійному стрибку (13 м 69 см). За крок до п’єдесталу, четверте місце, у Дениса Слюсара з персональним найкращим результатом у бігу на 110 м з бар’єрами (14,37 с), Ростислава Голубовича у бігу на 400 м (50,29 с). У командному заліку Україна посіла 7 місце з 19, набравши 783 очки.

А за кілька тижнів (16–21 червня), в угорському Будапешті наші школярі сяяли на спортивних килимах ISF World School Combat Games. Участь у змаганнях взяли юні спортсмени з України, Бразилії, США, Угорщини, Росії, Тайпею, Саудівської Аравії, Південної Африки, Іспанії та ін. Україну на змаганнях, які проходили в п’яти видах: вільна і греко-римська боротьба, дзюдо, карате та тхеквондо, представили 74 школяра з 17 регіонів України. Наша збірна, завоювавши 52 нагороди  (12 – золотих, 20 – срібних, 20 – бронзових), стала володаркою найбільшої кількості медалей серед 20 країн-учасниць.

У вересні Одеська область стала свідком перших Всеукраїнських пляжних ігор серед школярів. 250 юних спортсменів та спортсменок з 16 областей України боролися за нагороди в пляжному футболі (м. Одеса), пляжному волейболі (м. Чорноморськ), пляжній боротьбі (смт. Затока). Цікаво, що ці змагання були своєрідною репетицією, адже осінню 2020 року Україна прийматиме перші Всесвітні пляжні ігри серед учнів під егідою Міжнародної федерації учнівського спорту.

24 вересня відбулась історична подія для вітчизняного шкільного спорту. Адже цього дня було започатковано «Сhallenge Fest» – унікальну спортивну ініціативу, яка продемонструвала школярам, що фізична культура може бути дуже цікавою, емоційною та драйвовою. В рамках фестивалю по всій Україні пройшли змагання не лише з традиційних видів спорту таких, як баскетбол, міні-футбол, дзюдо, карате, а й з популярних нових для нас видів – чирлідінг, бейблейд, фрізбі, фролбол та ін.

Не менш вагома подія сталася й у жовтні: у столичному СК “Меридіан” відбулися 1st ISF World Cool Games. Змагання з сучасних естафет подарували учасникам і глядачам дійсно незабутні враження. У заході взяли участь вісім команд школярів віком 13–17 років. Вони представляли 7 країн світу: Азербайджан, Грузію, Казахстан, Китай, Молдову, Хорватію, Україну та місто Київ. Змагання проходили у два етапи – групового раунду та плей-офф. У підсумку переможцем стала збірна України, друге місце за Китаєм, два третіх поділили між собою Хорватія і місто Київ. Далі йдуть Казахстан, Молдова, Грузія і Азербайджан.

Того ж місяця ми отримали призерів чемпіонату світу серед школярів з пляжного волейболу. Пара Дмитра Гладиря і Євгенія Попова з Запоріжжя здобули срібло, а дует дівчат Анна Чечельницька і Дар’я Романюк з Чорноморська бронзу.

У листопаді Україна прийняла ще одні змагання. Цього разу це був чемпіонат з зовсім молодого, але вкрай популярного серед школярів кіберспорту. 15–18 листопада школярі з Китайського Тайбею, Грузії, Німеччини, Польщі й України змагалися в перших міжнародних спортивно-масових шкільних змаганнях з електронних дисциплін ISF World Esports School Championship. Змагання проводилися з двох дисциплін Dota 2 і League of Legends і доповнювались руховими активностями (руханки перед змаганнями, аерохокей, екскурсії, лазертаг, скеледром, пейнтбол тощо). Саме в поєднанні кіберспорту і рухової активності полягала унікальність заходу.

Це далеко не повний список спортивних і спортивно-масових подій, якими жили наші школярі у цьому році. Мало не щотижня для молоді в усіх куточках України проходять заходи, покликані покращити рухову активність, зробити її цікавою та привабливою для сучасного школяра. Слідкуйте за нашими сторінками у соціальних мережах, аби не пропустити жодного майбутнього заходу. А їх у наступному році буде чимало!

Прес-служба УФУС

 

Коментарі

коментарі